Yılbaşı Sofranız İçin Heyecan Verici Öneriler

Evinizde yılbaşı yemeği için masa hazırlamak, düşündüğünüzden daha ilginç ve heyecan verici olabilir.

Evde yılbaşı için yılbaşı sofrası hazırlıkları başlasın.

Önce masaya renk ve stil katmak için konsept belirlemelisiniz. Yılbaşı denilince akla ilk gelen renkler kırmızı ve yeşildir. Siz bu renkleri çeşitlendirmelisiniz. Hoş bir doku ve derinlik yaratmak için moru seçebilirsiniz.  Morun ahengi, şarabınıza da eşlik edecektir. Gümüş tonlar da masanıza hareket katabilir.

Masanızı doğrudan büyük bir avize ile aydınlatarak farklı bir ambiyans yaratabilirsiniz. Aynı zamanda yemek odasının çeşitli yerlerinde küçük ışıklar kullanabilirsiniz. Tüm bunlar odanızı görsel bir şölene dönüştürecektir.

Masanızın bulunduğu odanın bir köşesini yılbaşı ağacı, yılbaşı çanları, mumlar, şekerler ve küçük hediyeler ile dekore ederek misafirlerinize hoş bir atmosfer yaratabilirsiniz. Misafirlerinizi hoş bir müzikle karşılayarak bu atmosferi tamamlayabilirsiniz.

Sofraya her konuk bir yemek tabağı, servis tabağı, salata tabağı koymalısınız. Hiçbir konuk sofradaki herhangi bir yiyeceğe ulaşmakta güçlük çekmemelidir. Bunun için büyük bir yemek takımına ihtiyacınızı olacak. Şık bir yemek takımı, sofranız için en önemli detaydır. Altın gibi şaşaalı desenlerden kaçınarak masanızı yeni bir yıla girmenin heyecanına uygun bir yemek takımıyla kurmalısınız. Çatal bıçakların, bardakların doğru yerlerde olduğundan emin olun.

Peçetelerinizi masanızın tonlarına uygun olarak seçebileceğiniz gibi, sofraya sürpriz katmak için çarpıcı renklerden de seçebilirsiniz.

Masanıza mümkün olduğunca fazlalık oluşturabilecek hiçbir şey koymayın. Güzel bir sofrada kalabalığa yer yoktur. Masaya sığmayan malzemeler için bir servis masası kullanabilirsiniz.

Masadan kalkıp yemeğine aperatifler ile devam etmek isteyen misafirleriniz için servis büfesi oluşturmalısınız. Burası misafirlerce kolay ulaşılabilir ve doyurucu olmalı.

Misafirleriniz için küçük sürprizler hazırlayabilirsiniz. Şık bir kavanozu renkli şekerlerle doldurun. Kavanozun etrafına karalıkta parlayan renkli kurdelalar bağlayın. Bu kavanozları çam ağacının hemen altına yerleştirin. Hem hoş hem de lezzetli görünecektir.

Masanızda her detay büyük bir fark yaratabilir, dekorasyon yaparken hayal gücünüzü kullanın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu