Yılbaşı Tatili İçin Yurtiçi Rotası

Noel ve yılbaşı yaklaşıyor. Kış mevsimini ve soğuğu sevenler, yılın son yolculuk fırsatını sıra dışı destinasyonlar ile değerlendirebilirsiniz.

Bu yıl, yılbaşı 31 Aralık Perşembe gününe denk geliyor.  Yani çarşamba akşamında itibaren tam dört günlük bir tatil sizi bekliyor. Klasik tatil rotalarından sıkıldıysanız yönünüzü sıra dışı diyarlara çevirin. Kışın ve tatilin keyfini çıkarmak için tatil planı yapmaya başlama vakti.

Kış tatili için yılbaşı destinasyonları

Abant

abant

Abant Gölü her mevsimde tatilcilerin ilgisini çekiyor. Kış mevsiminde karlı haliyle de bir başka güzel olan Abant Gölü, kış sporları için ideal bir tatil mekanı. İstanbul’dan kolayca ulaşılabilir olmasıyla Abant, termal otelleri ve doğal güzellikleriyle keyifli bir tatil imkanı sunuyor.

Uludağ

uludağ

Kar denince akla gelen ilk yer Uludağ, tahtını başka bir yere kaptırmaya niyetli değil. Karın tadınız çıkarmak ve keyifli bir kış tatili geçirmek istiyorsanız Uludağ sizi bekliyor. Yılbaşına özel etkinlikleri ile de yeni yıla merhaba demek için birkaç saatlik mesafede.

Kartepe

kartepe

İstanbul’a en yakın kayak merkezi olması dolayısıyla diğerlerinden ayrılan Kartepe, uzak mesafedeki şehirlerden gelecekler için de güzel bir kart tatili imkanı sunuyor. Yılbaşı gecesine özel etkinlikleriyle yeni yıla keyifli girmek istiyorsanız Kartepe’yi düşünebilirsiniz.

Alaçatı

alaçatı

Yaz ayların en uğrak yerlerinden olan Alaçatı, yılbaşı için de iyi bir rota olabilir. Yılbaşına özel düzenlenen sokak partileri ile eğlenceli bir yılbaşı gecesi geçirebilirsiniz.

Antalya

antalya

Yazın çok sıcak olduğu için gitmeye çekindiğiniz Antalya’ya yılbaşı tatili için gidebilirsiniz. Hem çok soğuk olmaması hem de hemen hemen tüm otellerin yılbaşına özel programları sebebiyle Antalya iyi bir alternatif olarak görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu