Yıpranan şemsiyelerinizi onararak bütçenizden tasarruf edin

Sonbaharın gelişiyle beraber yağışlı havalar da kendini göstermeye başladı. Mevsim itibariyle sık sık ihtiyaç duyulacak olan şemsiyeler yavaş yavaş saklandığı yerlerden çıkarılmaya başladı. Önceki sezon hasar görmüş olan şemsiyeleri atmak yerine onararak kullanmaya devam edebilirsiniz. Böylece bütçenizden tasarruf etmiş olursunuz.

ŞemsiyeÖrneğin şemsiyenin kapalı kalmasını sağlayan bağı zedelendi ise, bağın dikişini tamamen sökerek çıkarıp, yerine uyumlu renkte bir kurdele ile bağlayarak şık ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Fiyonk yapmakla uğraşmak istemiyorsanız, kurdeleye çıt çıt ya da cırt cırt dikerek pratik kullanım olanağı yaratabilirsiniz.

şemsiyeŞemsiyenin sudan korumasını sağlayan kumaşı, metal tellere sabitleyen düğmelerin çıkması da sık yaşanan bir sorundur. Bu problemi ortadan kaldırmak için metalin ucuna Japon yapıştırıcısı sürüp düğmeyi yerine yerleştirerek birkaç saniye bekleyin. Diğer düğmelerin aynı sorunu yaşatması ihtimaline karşın, tümünü kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Şemsiyenizin kolay tutulması için tasarlanmış sapı yerinden çıkıyorsa, burası için de sıkı bir yapıştırıcı kullanmanız uygun olacaktır.

Siz de yıpranan şemsiyelerinizi pratik birkaç yöntemle onararak bütçe tasarrufu edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu