Yoga Matı Nasıl Temizlenir?

Gündelik hayatın bir parçası haline gelen yoga matları doğal temizleme yöntemleri ile uzun süre kullanılabilir. Bakalım yoga matı nasıl temizlenir?

Stresten uzaklaşmak, forma girmek ve bedenin dengesini sağlamak için yapılan yoga hayatımızın önemli bir parçası haline gelir. Yoga yaparken bazı araçlara ihtiyaç duyarız. Bunlardan biri de yoga matı. Konforlu bir yoga için önemli ihtiyaçlardan biri olan yoga matını düzenli aralıklarla ve uygun yöntemlerle temizleyerek yoga matımızı uzun süre kullanabiliriz.

Yoga matımızı doğal malzemeleri kullanarak temizleyebiliriz. Bunun için kimyasal maddelere ihtiyacımız yok. Özellikle doğal malzemelerden üretilen yoga matları kimyasal malzemelerle temizlenmemelidir. Böylece hem matımızı hijyenik tutabilir hem de sağlıklı bir yoga ortamı oluşturabiliriz.

Yoga matını temizlemek için ihtiyacımız olan malzemeler: su ve elma sirkesi. Sadece bu iki malzeme ile matı temizleyebiliriz. Bir kaba eşit oranda su ve elma sirkesi koyun. Bu kap içindeki sıvıyı püskürtülebilir özellikte olanlardan olmalı. Öncelikle matınızı temiz bir mikrofiber bezle iyice silin. Ardından şişedeki karışımı mata püskürtün. Matı hava alacak bir yere serin ve doğrudan güneşte kalmayacak şekilde kurumasını sağlayın.

Bu yöntemi kullanarak 2 haftada bir matınızı temizlemenizi öneririz.  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu