Yüksek Tavanlı Evler için Dekorasyon Önerileri

Çoğu zaman yalı, köşk ve villa tarzı evlerde rastlanan yüksek tavanlı evler ferah bir görünüme sahiptir. Ancak yüksek tavanlı bu evler yanlış dekorasyon fikirleri ile iç açıcı görünümünden uzaklaşabilir. Birkaç dekorasyon önerisi ile yüksek tavanlı evinize ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.

  1. Avizeler yüksek tavanlı evlerin dekorasyonunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Yüksek tavanlı evler için özel avizeler yaptırılabilirsiniz.
  2. 2015 yılında üretilen uzun sallantılı avize örnekleri yüksek tavanlı evler için iyi bir seçim olabilir. Modern ve zarif bir duruşa sahip kristal kesimli avizeler ile mekana hoş bir görünüm katabilirsiniz.
  3. Yüksek tavanlı evlerde farklı bir konsept yakalamak isterseniz eğer, bir ara kat yaptırabilirsiniz. Bu ara kat sadece kitapların yer aldığı bir kütüphane şeklinde olabilir.
  4. Yüksek tavanlı evlere büyük ebatlara sahip bir resim asılabilir. Bu resim duvara canlılık kazandırır. Tablo seçimi dikey tablolardan yana yapabilirsiniz.
  5. Perdeleri pencerelerle aynı hizada asmak yerine daha üstte kalacak şekilde asabilirsiniz.Luxury apartment living room design
  6. Yüksek tavanlı evlerin salonlarında boy boy aynalar kullanarak odaya daha da büyük ve ferah bir görünüm kazandırılabilirsiniz.
  7. Yüksek tavanlı evlerin duvarları için alt kısmı koyu üst kısmı açık olan duvar boyaları veya duvar kağıtları tercih edilebilirsiniz. Böylece mekandaki yükseklik hissini azaltılabilirsiniz.
  8. Yüksek tavanlı evlerde, ferah görünümden uzaklaşmamak için yüksek arkalıklı sandalyeler tercih edilebilirsiniz.
  9. Aydınlatma sisteminde ise tavan ara bölmeleri ile gizli aydınlatma sistemleri yüksek tavanlı evler için doğru bir seçim olabilir.
  10. Yüksek tavanlı evlerde yükseklik algısını arttırabilmek için uzun vazolar, uzun saplı çiçekler, uzun abajurlar seçebilirsiniz.

Yüksek tavanlı evlerde birkaç adımla gözü rahatsız etmeyen ve derinliği sürdürebilen bir görünüm oluşturulabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu