Zeytin Üzerine Konuşmalar Etkinliği

Yok Olmadan Sergisi 20 Mart’ta “Zeytin Üzerine Konuşmalar” etkinliğine ev sahipliği yapacak.

İstanbul Modern’in 2016 yılındaki ilk ana sergisi olan “YOK OLMADAN: Doğa ve Sürdürülebilirlik Üzerine Bir Sergi” Yoko Ono’nun sergide yer alan ahşap tabutlar ve zeytin ağaçlarından oluşan “Ex It” adlı yerleştirmesinin son gününde ‘Zeytin Üzerine Konuşmalar’ adlı etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Etkinlikte, Adatepe Zeytinyağı Müzesi ve TEMA Vakfı yönetiminden konuşmacılar, zeytin ve zeytin ağacının kültürel tarih ve doğadaki konumu ile ilgili bilgiler paylaşacak.

Yok Olmadan Sergisi

İstanbul Modern’in 2016 yılındaki ilk ana sergisi olan ve 13 Ocak – 5 Haziran 2016 tarihleri arasında dünyanın farklı köşelerinden 20 sanatçı ve sanat grubunu ağırlayan “YOK OLMADAN: Doğa ve Sürdürülebilirlik Üzerine Bir Sergi”, doğa algımıza dair farklı bakış açıları ve ekosistemle ilişkimize dair yeni farkındalıklar öneren çalışmalara yer veriyor.

1997’den bu yana ahşap tabutlar ve bitkilerle bir dizi çalışma yapan Yoko Ono’nun “YOK OLMADAN”da sergilenen “Ex It” adlı yerleştirmesi barışın, yeniden dirilişin,ölümsüzlüğün simgesi kabul edilen zeytin ağaçlarını ahşap tabutların içine yerleştirerek sunuyor.

Yoko Ono’nun “Ex It” adlı yerleştirmenin görülebileceği son gün olan 20 Mart Pazar Günü saat 16.00-18.00 saatleri arasında ‘Zeytin Üzerine Konuşmalar’ etkinliği düzenlenecek. Etkinlikte, zeytin ve zeytin ağacının doğadaki konumunun yanı sıra, kültürel tarihi hakkında da bilgiler paylaşılacak. Adatepe Zeytinyağı Müzesi kurucuları Zerrin İren Boynudelik ve Mahmut Boynudelik ile TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç’ın konuşmacı olarak katılacağı etkinlik sonrasında, sergide yer alan zeytin ağaçları TEMA tarafından toprağa ekilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu