Zeytinyağı Tadımı ile Zeytinyağına Yolculuk

Sainter Labaratuarı’nda 30 Nisan cumartesi günü zeytinyağı tadım uzmanı Serdar Öçten Ünsal ile zeytinyağı tadım etkinliği yapılacak.

Zeytinyağı tadım uzmanı Serdar Öçten Ünsal sizi hiç bilmediğiniz yönleri ile zeytinyağı yolculuğuna çıkarıyor. Zeytin fidanı dikiminden, zeytin meyvesi oluşumuna kadar olan sürenin fotoğraflarla ve videolarla sunumlarının yapılmasının ardından zeytinyağı üretimi nasıl yapılır, saklama şartları, ambalaj, etiketleme ve pazarlama yöntemleri anlatılacak. Daha sonra farklı yörelere ait kusurlu ve kusursuz zeytinyağı tadımları yapılarak uygulamalı eğitim verilecektir.

Zeytinyağı tadım uzmanı Serdar Öçten Ünsal, ulusal ve uluslar arası bir çok eğitim, seminer, kongre ve toplantılara katılarak sunumlar yapmış, 50’ye yakın zeytinyağı tadımı ve özellikleri konulu eğitim vermiş önemli bir isim. İspanya’da bulunan IOC (Uluslararası zeytinyağı konseyi) den akreditasyon sahibi olan Ünsal’ın İspanya, Yunanistan, Portekiz, İtalyan zeytinciliği ile ülkemiz zeytinciliğinin karşılaştırılmasına ait çok sayıda makalesi bulunuyor.

Tarih: 30 Nisan 2016, Cumartesi

Yer: Saniter Laboratuvarı, Yeni Sahra Mahallesi Fatih Caddesi No:18/20 Ataşehir

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu