Zinde ve Arınmış Bir Bedenin Gizli Olmayan Tarifi: Detoks Suyu

Detoks suyu popülerliğini koruyor. Özellikle son senelerde herkesin elinde limonlu, salatalıklı, elma dilimli, tarçınlı detoks suları göze çarpıyor. Peki insanlar neden bunu içiyor? Sağlıklı beslenmeyi, kilo vermeyi, ödem ve selülitlerden kurtulmayı, aşırı iştahı kesmeyi, toksinlerden arınmayı bu sular sayesinde elde edebilir miyiz? Haydi o halde gerçek anlamıyla detoks suyu nedir inceleyelim…

Su ile Detoks Suyu Arasındaki İlişki Nedir?

Su vücudun kendini temizlemesi ve metabolizmanın düzgün çalışabilmesi adına gerekli olan en önemli kaynaktır. Doktorlar ve diyetisyenler günde minimum sekiz bardak su içilmesi gerektiğini ve çeşitli durumlara bağlı olarak bu sayının arttırılabileceğini vurgulamakta. Günümüzde çoğu kişi yoğunluk gibi sebeplerden ötürü yeteri kadar su içemediklerine dikkat çekiyor veya sadece su içmeyi sevmediklerini söyleyerek detoks sularını içmeyi tercih ettiklerini dile getiriyorlar. Detoks suyu, içine koyulan bitki, sebze-meyveler ile daha lezzetli bir tada sahip oluyor. Fakat birçok kişi detoks suyunun yararları hakkında yeterli bilgiye sahip değil. Detoks suyu içmek su içme alışkanlığı kazanmak adına bir adım olabilir. Ayrıca detoks suyunda kullanılan bu meyve, sebze ve baharatlar aracılığıyla saç ve cilt güzelliğine de katkıda bulunabilirsin.

Detoks Suyu Ne Zaman Tüketilmeli?

Gün boyunca detoks suyunun tadını çıkarabilirsin fakat zayıflatan detoks suyu tercihin ise yemekten hemen önce, içinde yüksek lif meyveleri barındıran bir detoks suyunu içmek daha çabuk doymaya ve daha uzun süre tok hissetmene yardımcı olacaktır. Eğer vücudunun toksinlerden arınmasını sağlamak için detoks suyunu kullanacaksan, o zaman gün boyunca yudumlamak uygun bir tercih olacaktır.

Bekletme Süresine Dikkat!

Meyve çeşidine göre değişimler gösterse de, detoks suyunda meyvelerin belirli bir süreyle tutulması gerektiği hakkında genel birkaç kural mevcut. Bir gece ya da 12 saat boyunca meyveleri suda bekletmek yeterli ve doğru bir tercih olacaktır. Fakat suda ot ve baharatlar mevcut ise en fazla 4 saat bekletilmeli. Yüzeye gelen ot ve meyve parçalarını da almalısın. Bu bilgiler doğrultusunda birkaç detoks suyu tarifi ile kendi deneyimlerini katman hoş olabilir.

Leziz Kokulu Bir Tat: Tarçın ve Elmalı Suyun Hazır

Kokusuyla oldukça etkileyici olan bu tarifi hazırlamak çok basit! Bir sürahi dolusu suyun içine yıkayıp dilimlediğin elmaları ve birkaç adet çubuk tarçını eklemen yeterli. Yağ yakıcı bir etki elde etmek istiyorsan tarifi elma dilimleri yerine iki kaşık elma sirkesi ile de hazırlayabilirsin. Daha sonra kapağını kapatıp en az beş saat ya da geceden ertesi sabaha kadar beklet. Malzemeleri içinde muhafaza ederek, özellikle öğünlerden önce bir bardak olacak şekilde gün sonuna kadar içip bitirmelisin.

Yeşil Çaylı Mucize Su

Yeşil çay, antioksidanlar ile dolu bir nimet! Çilek ve limon ise C vitamininin sağlıklı bir şekilde yükselmesini sağlayarak metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olurken salatalık şişme hissini azaltır. Böylece suyun etkisi artar.

Hazırlanışı: Altı su bardağı suyu bir sürahinin içine dök. Çeyrek fincan miktarında nane yaprakları ile iki adet dilimlenmiş misket limonları içine koy. Tatlandırıcıların suya işlemesi için yaklaşık on dakika kadar soğut. İstersen buzla da servis yapabilirsin.

İster bu tariflere kendi deneyimlerini kat istersen hayatın yoğun temposunda vakit kazanmak ve geniş ürün yelpazesiyle hazırlanmış ürünleri deneyimlemek adına hazır detoks suyu sipariş et! İlk tercihin zevkine ve ihtiyacına göre zengin ürün çeşitlerine zahmetsizce ulaşmak ise uğraman gereken ilk adres Juico! Birbirinden renkli ve lezzetli detoks sularıyla Juico sağlığını ve zamanını sana saklayarak hayatını kolaylaştırma keyfini yaşatır. O halde sen de Juico’dan detoks suyu satın al, toksinlerinden kolayca arın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu